Placeholder

 • Placeholder
 • Placeholder

orgia smaków na trzy curry

fiesta banana

etno garden party

kangur strusia krokodylem pogania

buszowanie na straganie!

 

 

VI Cooking Clash „Będzie Się Działo!”

VI CC Składu Bananów, czyli zawody w gotowaniu swobodnym kucharzy amatorów – „Będzie się działo!”

Już po raz szósty zapraszamy na najzabawniejsze i pełne smacznych emocji gargantuiczne starcie kulinarne, jak zwykle w plenerze, jak zawsze z humorem.

Zasady są proste – 3 drużyny gotują na Waszych oczach na zadany temat. Zgromadzona publiczność podgląda, pyta, podpowiada, kibicuje, smakuje, wreszcie decyduje o zwycięstwie.

Do zażartej walki o nagrody staną: zwycięzcy V CC – Catering Corps! Tuż za nimi trzykrotni zwycięzcy pójdą po rewanż – znani i kochani Spicy Lovers! i wreszcie nowa debiutująca drużyna - Fast Food Pandemonium!

Podnosimy poprzeczkę, podkręcamy temperaturę, rzucamy wyzwanie! Tym razem drużyny zaprojektują pomysły na dania… swoim przeciwnikom!

Klucz: zawodnicy przygotują tradycyjne potrawy etniczne w stylu innego, odległego kraju!

Bądźcie tam z nimi!

Zapraszamy starych i młodych, pojedynczo i w grupach, przyjaciół i rodziny, dzieci i dziadków, wegetarian i mięsożerców, kucharzy i łasuchów, smakoszy, krytyków i kulinarnych zapaleńców – każdy znajdzie coś dla siebie.

W trakcie Cooking Clash’a działać będą: Kulinarna Wioska Dziecięca, namiot pokazów i szkoleń kulinarnych, Street Market z wystawcami regionalnymi i etnicznymi, Strefa Piknikowa .

10 maja,10:00-17:00
Park Górczewska na warszawskim Bemowie.
Spotkajmy się przy jedzeniu!
Cooking Clash zawody w gotowaniu swobodnym


DOBROCZYŃCY

konkurs kulinarny, zawody w gotowaniu

kuchnie świata, szkoła gotowania

kursy kulinarne, zawody kulinarne

cooking clash, zawody kulinarne

warsztaty kulinarne, bitwa kulinarna

 

29 IX 2012, 11:00-21:00

Park Szczęśliwicki

 

W kulinarnym gąszczu Integracyjnych Spotkań Kulinarnych, już po raz piąty w kuchenne szranki staną drużyny kucharzy amatorów!

 

trzykrotni zwycięzcy CC, zdobywcy złotej czapki, nieustraszeni, niepokonani

Spicy Lovers !

vs

dwie nowe, debiutujące drużyny, gotowe zrzucić z podium mistrzów!

 

 

BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!

 

 

 

Tym razem nie będzie tak łatwo!

 

Tym razem drużyny kucharzy amatorów wyjdą na teren Parku Szczęśliwickiego w poszukiwaniu składników, z których będą gotować!

 

A Park Szczęśliwicki w tym dniu zakwitnie łąką smaków regionalnych i oryginalnych produktów etnicznych.

 

Pójdą w smaki świata? W Slow Food? W tradycyjne smaki polskie?

 

Bądźcie tam z nimi!

 

 

 

Dołącz do imprezy na Facebook'u i śledź zapowiedzi na bieżąco !

 

*regulamin

PATRONI MEDIALNI

 

________________________________________________________________________________

 

KANGUR STRUSIA KROKODYLEM POGANIA,

CZYLI

COOKING CLASH "GRILL BBQ RUSZT"

w Składzie BananówSłoneczna Sobota: 28 MAJA roku tego teraz - 15:30 - 22:00

Co tym razem zgotujemy?

Kangura, strusia, krokodyla i znajdzie się coś dla wegetarian, oczywiście.


Wyciśniemy siódme poty z kucharzy- amatorów, w piekielnie gorącej atmosferze grilla!

W mistrzowskim narożniku:
Broniący tytułu, dwukrotni zwycięzcy Coocingh Cashy, zdobywcy złotej czapki, niezrównani, - Spicy Lovers!

Do walki z nimi zapraszamy nowe debiutujące drużyny!
Jeśli jesteście gotowi podpiec szynki zwycięzcom, jeśli jesteście pewni swoich umiejętności, jeśli nie boicie się ostrej rywalizacji w otoczeniu noży, tasaków i gorącego tłuszczu, jeśli macie tupet i determinację aby zmierzyć się z mistrzami, piszcie na coocingclash@masala.com.pl

Do 18 maja przyjmujemy zgłoszenia.

Zasady rekrutacji:

Wstęp wolny, forfitery i te inne z grilla za darmo :)

Strona wydarzenia na FB

 

Miejsce: Skład Bananów ul. Wołodyjowskiego 47A Warszawa

NASI PRZYJACIELE


AKTUALIZACJA - ZASADY

ODSŁONA PIERWSZA?
Drużyny kucharzy amatorów, podczas Cooking Clash'a, grillować będą steki z mięs egzotycznych: kangura, strusia i krokodyla!

KTO CO PICHCI?
Co ważne: każda z drużyn podczas rywalizacji otrzyma tylko jeden rodzaj mięsa egzotycznego, a ponadto będzie musiała grillować skrzydełka z kurczaka i przyrządzić jedno danie wegetariańskie.

Drużyny biorące udział przesyłają nam trzy przepisy na trzy różne mięsa wymienione powyżej z przynajmniej jednym produktem ze sklepu Masala.

9 przepisów umieścimy na fejsbukowej tablicy MASALA - SKŁAD BANANÓW i będziecie mogli na nie głosować, klikając "lubię to!". Autorzy pozostaną anonimowi. Ilość kliknięć zadecyduje o surowcu dla poszczególnych drużyn.

! Nie można wykorzystywać przepisów sponsora dostępnych na www.steki.pl

Drodzy amatorzy gotowania! Spicy Lovers ostrzą noże? Nabór trwa! Czekamy na zgłoszenia: cookingclash@masala.com.pl

 

***

CookingClash odwołany!!!!!!!W związku z biurokratyczną ofensywą i huraganowym ostrzałem paragrafów nie jesteśmy w stanie otrzymać naszych dotychczasowych pozycji.
...Dokonujemy więc taktycznego odwrotu w celu przegrupowania. Już niebawem nasza kontrofensywa!


***


IV Cooking Clash1 sierpnia w ogrodzie Składu Bananów odbędzie się IV Cooking Clash pod kryptonimem Powstańcza Kuchnia Polowa.


Powstanie to nie tylko heroizm słusznej walki z okupantem, to także jedzenie, zabawa i miłość. Zwykłe życie w niezwykle trudnych warunkach.


Aby tchnąć optymizm i nadzieję w ludność cywilną i żołnierzy Naczelna Rada Opiekuńcza obwieszcza zawody w gotowaniu najpopularniejszej powstańczej potrawy - zupy plujki.


Najlepsze grupy kucharzy z Rejonowych Delegatur NRO staną do konkursu, w którym zupę z mielonego jęczmienia wzbogacą o egzotyczne dodatki z alianckich zrzutów i stworzą z niej wykwintne dania. Przygotowane jedzenie zostanie rozdane zgromadzonej ludności cywilnej, która zdecyduje o wyniku zawodów.


Zachęcamy kucharzy z RD-NRO do zgłaszania swoich kandydatur do konkursu, w najbliższym czasie przedstawiciele rady ogłoszą tryb wyboru zawodników. (coocingclash@masala.com.pl)

Przez cały czas trwania zawodów działać będzie powstańcza kawiarnia, w której będzie można nabyć przysmaki przewiezione z podwarszawskich wsi oraz zakupić po okazyjnych cenach paczki żywnościowe, napić się kompotów, herbaty oraz kawy.


Zgromadzeni goście będą mogli wziąć udział w konkursach sprawnościowych i umysłowych, w których przewidziano atrakcyjne nagrody.


Na terenie zawodów działał będzie Punkt Opieki nad Dziećmi prowadzony przez instruktorki z Szarych Szeregów.

Zawody odbędą się w obwodzie V - Mokotów
Rozpoczęcie 13.30 - Koniec 22.00
Miejsce: Skład Bananów, ul. Wołodyjowskiego 47A, Warszawa
Aktualności na: www.masala.com.pl

 


ArchiwumSprawozdanie z III Cooking Clashu
pt. Etno Garden Party


Pierwszy tegoroczny Cooking Clash uważam za jak najbardziej udany. Nie tylko dopisała pogoda i Składu bananów nie zalała powódź, ale i kuchnia była wyjątkowo urozmaicona i smaczna. Kiedy przyjechałem do Składu bananów około godziny piątej po południu w sobotę 29 maja, impreza właśnie nabierała tempa. Zaskoczyła mnie spora frekwencja i zastanawiałem się poważnie, czy dla wszystkich wystarczy jedzenia. Szczęściem, moje obawy okazały się płonne, bo kiedy po dwudziestej zespoły kulinarne zaczęły wydawać posiłki, niejeden żarłok pozwolił sobie na repetę...
Jak wszystkie organizowane przez Skład bananów Cooking Clashe, ten także był otwarty dla wszystkich, a uczestnictwo było bezpłatne. Przez cały dzień do wieczora przewinęło się ponad 150 osób, co można uznać za pewien sukces marketingowy, biorąc pod uwagę możliwości przestrzenne kawiarni i ogródka Składu bananów. Przy okazji, wszystkich czekało miłe zaskoczenie, bowiem zarówno kawiarnia mieszcząca się w suterenie byłego garażu, jak i ogródek zostały całkowicie odrestaurowane! Odmalowana świeżo kawiarnia, nowy element w postaci zabytkowego pianina przyciągał uwagę rozbawionej dzieciarni, a na świeżutkiej trawce w ogródku, otoczonej alejkami białego żwirku, bawiły się maluchy wraz z rodzicami.
Podczas gdy w kotłach kipiało, trzy drużyny kucharskie, doskonale znane nam z poprzednich imprez w Składzie bananów, żonglowały składnikami przygotowywanych właśnie potraw, dosypując sobie tylko znane ingrediencje... W tym czasie na tarasie zespół Long-Long wygrywał dzikie rytmy afrykańskie, zagłuszając marsze pustych kiszek oczekujących na spełnienie, a co niektórzy buszowali po sklepie, korzystając z imprezowej promocji na wszystkie towary.
Tuż przed 22.00, kiedy wszyscy nasycili swoje brzuchy pysznym jedzonkiem, mistrz ceremonii i właściciel lokalu we własnej osobie przedstawił werdykt szacownego jury, czyli wszystkich zebranych konsumentów. I znów, co nie było wielkim zaskoczeniem, wygrał zespół Spicy Lovers, który podbił serca, to jest: podniebienia zebranych hucznie gości prozaicznymi ? zdawałoby się ? szaszłykami. Szaszłyki były różne, mięsne i wegetariańskie, niewątpliwie smaczne, jakkolwiek mnie osobiście najbardziej przypadło danie zespołu ?Początek nowej przyjaźni?. Może dlatego, że oczekiwałem czegoś wykwintnego, a szaszłyki aż zanadto przejadły mi się na rozmaitych grillowych wieczorach u znajomych.
Z przyjemnością czekam na kolejny Cooking Clash i wypasione kuchnie świata!


Hutner


III Cooking Clash

w Składzie Bananów -

Etno Garden Party


29 maja w Składzie Bananów otwieramy już na stałe całkowicie nowy, zrekultywowany ogród-kawiarenkę. Z tej okazji po raz trzeci do boju staną drużyny niesamowitych kucharzy-amatorów, znane z poprzednich edycji ekipy: Dzień Dobry Tobie, Spicy Lovers, CurryHolics. Jak zwykle o ich zwycięstwie zdecydujecie Wy, nasi drodzy, mamy nadzieję licznie przybyli goście!

 

Kto tym razem wygra? Czy Dzień Dobry Tobie odgryzie się za poprzednie porażki? Jakie smaki tym razem zaproponują nam kucharze? Do jakich krajów zabiorą nas w kulinarną podróż? Przekonajcie się sami w sobotę 29 maja.

 

Tym razem oprócz smaku, ocenimy również estetykę podania przygotowanych potraw!

 

Tradycyjnie, oprócz tytanicznych kulinarnych zmagań, moc dodatkowych atrakcji:

 

Koncert Zespołu Long-Long, na ścianach zawisną obrazki Roberta Kowalskiego w ramach akcji 'Patrzcie i Kręćcie', gry i zabawy towarzyskie, dużo ciekawej muzyki oraz niezwykła atmosfera etnicznego garden party w naszym nowym ogrodzie.

 

 

Oczywiście serdecznie zapraszamy również najmłodszych. Jak zwykle przewidzieliśmy dla nich specjalne atrakcje.

 

 

 

 

Miejsce: Skład Bananów ul. Wołodyjowskiego 47A Warszawa
Aktualności na:
www.masala.com.pl


II COOKING CLASH

''Fiesta Banana''

w SKŁADZIE BANANÓW

12 września zapraszamy na Drugi Cooking Clash pod tytułem 'Fiesta Banana' w Składzie Bananów.

 

Cooking Clash to zawody w gotowaniu swobodnym. Tego dnia trzy grupy utalentowanych kucharzy amatorów staną do zajadłej bitwy kulinarnej. Pod wieczór, kiedy wszystkie dania zostaną ugotowane, przystąpimy do degustacji i oceny smaku, wykonania i jakości potraw. Sędziami będą wszyscy goście.

 

(głosujemy wrzucając zużyte sztućce do specjalnie oznaczonych pojemników)

 

Oprócz niesamowitego pokazu sprawności kulinarnej, zapewniamy dużo ciekawej muzyki, degustacje yerba mate, gry i zabawy towarzyskie oraz atmosferę sielskiego pikniku w naszym gościnnym ogrodzie. Będzie coś również dla fanów fotografii ? wernisaż z wypraw do Ameryki Południowej. Serdecznie zapraszamy najmłodszych gości, przewidzieliśmy dla nich specjalne atrakcje.

 

 

Program:

12 września w godzinach 15.30 ? 22.00

 • Zawody w gotowaniu swobodnym
  Degustacja 100 różnych rodzajów yerba mate
 • Prelekcja na temat sposobu zaparzania yerba mate
 • Live koncert w ogrodzie
 • Wystawa / wernisaż fotografii Ameryki Południowej
 • Prelekcja na temat podróży po tym fascynującym kontynencie
 • Konkursy
 • Degustacja, wybranie zwycięzcy II Cooking Clash?a !

 

 

 

Impreza wspiera działalność Banków Żywności.

http://www.bankizywnosci.pl/

 

Resume:

 

Data: sobota, 12 września 2009. Startujemy o 15.30

 

Miejsce: Skład Bananów; Ul. Wołodyjowskiego 47A; 02-724 Warszawa

 

Wstęp Wolny

 

Informacje: www.masala.com.pl


Orgia smaków na trzy curry, czyli I Cooking Clash w Składzie bananów

 


Ślinka cieknie, kiedy wspominam sobie tę żarłoczną sobotę 25 lipca 2009. Od kiedy Skład bananów zyskał kawiarenkę i ogródek, możemy cieszyć się pikantnymi imprezami w klimacie smaków wszystkich stron świata. Możliwe stały się też imprezy otwarte dla klientów i gości, takie właśnie jak Cooking Clash, czyli pojedynek drużyn kucharskich.

Łączymy przyjemne z pożytecznym, a więc nie tylko uczymy się gotować w sposób wyrafinowany, ale przede wszystkim zaspokajamy nasze apetyty. Przecież nie samym chlebem żyje człowiek. Nasza rozkosz to wymierny wyznacznik kulinarnego sukcesu poszczególnych drużyn uczestniczących w Cooking Clash. Jesteśmy najbardziej szczerym jury; bo nasze brzuchy i podniebienia nie kłamią!

 

Informacja na naszej stronie ściągnęła radosny tłum fanów dobrego jedzenia. Młodzi i starsi, dziewczyny i faceci, dzieci i psy na dokładkę. Ponad sto osób zjednoczonych ideą smaków Orientu ? pierwszy Cooking Clash odbywał się pod hasłem curry w wykonaniu kuchni tajskiej (drużyna 'Dzień Dobry Tobie'), indyjskiej ('Curryholics') i japońskiej ('Spicy Lovers'). Turniej toczył się na wolnym powietrzu ogródka Składu bananów i wszyscy mogli dokładnie obserwować poszczególne fazy przygotowywania potraw, zobaczyć, co kucharze wrzucają do garów i poznać tajniki egzotycznego gotowania.

 

Przygotowywanie dań trwało parę godzin i w końcu mój żołądek zaczął domagać się pożywienia. Szczęśliwie w barku kawiarenki można było zakupić przekąski (polecam rewelacyjną tackę sushi w przystępnej cenie!), domowe wypieki (palce lizać!) oraz napoje gorące i zimne o egzotycznych smakach (naturalny napój energetyzujący na bazie yerba mate ?Flora Power? rządzi!). Sklep Skład bananów oferował swe kolonialne towary po promocyjnych cenach, a w ogródku można było pograć w bule i inne gry towarzyskie. Chętnych, rzecz jasna, nie brakowało. Ja osobiście relaksowałem się na wygodnej kanapie kawiarenki Składu bananów, słuchając chilloutowej muzyki i rozkoszując się upojną atmosferą tego niezwykle klimatycznego miejsca.

 

Około godziny 20.00 kulinarny pojedynek dobiegł końca - kucharze zaczęli serwować dania. Ustawiły się kolejki jak za PRL-u. Starczyło nawet na dokładki! Zielony majstersztyk tajski był piekielnie ostry, indyjskie curry było słonecznie żółte i miało niezwykle głęboki smak, natomiast japońskie mięso było istną harmonią. Wokół unosiły się niezwykle aromatyczne zapachy orientalnych przypraw...

 

Wszystko zostało pożarte! Nasyceni, zaspokojeni, mogliśmy oddać głos na potrawę, która smakowała najbardziej. Czyli wrzucić widelec do pojemnika opisanego nazwą drużyny. Miałem dylemat, bo każde z dań miało swoje zalety. Nie tylko ja zresztą, bo przy podliczaniu wyników okazało się, że różnice wynoszą kilka widelców. Zagłosowałem na curry japońskie i właśnie 'Spicy Lovers' wygrali pojedynek! Drugie miejsce zajęła drużyna 'Dzień Dobry Tobie' curry tajskie), a trzecie 'Curruholics' (curry indyjskie). Wszystkie drużyny dostały nagrody i gromkie brawa zadowolonej publiczności. Kucharze obiecali, że przygotują przepisy i udostępnią na naszej stronie (czekamy z niecierpliwością!).

 

Impreza skończyła się po 22.00 zapowiedzią kolejnego Cooking Clash. Przyjdę z całą pewnością i jeszcze ściągnę wszystkich znajomych (a może lepiej nie, bo mniej zostanie dla mnie? ;)

 

Hunter
Wielka bitwa już dziś w Składzie Bananów!!!!!!!!!!!!!!!!To już dziś I Cooking Clash w składzie bananów zaczynamy o 15.30 bawimy się do 22:00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Gotować Będą:

 

<font size="3

Skład bananów - grupa kulinarna

Oprogramowanie KQS.store